Namn:
E-post:
Hemsida:
Meddelande: *
  stort flin undrande lugn gråter dreglar glad arg ledsen sömnig leende förvånad retsam hjärta ros tummen upp tummen ner
 

Sida 1 av 236
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >  >>

#2502
2017-05-12 13:58
Emma Broman
Startlista Minihoppning
14 Maj 2017

Första start 16.45
Grupp 1, 20 cm, kl.16.45-17.05
1. Emilia Falk – Bella
2. Thea Knudsen – Saffran
3. Ebba Helsing – Elvira
4. Julia Helsing – Gloria
Grupp 2, 30 cm, kl.17.10-17.30
5. Alice Lindström – Bella
6. Nellie Johansson Jöngren – Kosack
7. Tilda Larsson – Saffran
8. Milla Billenius – Frio

Grupp 3, 30 cm, kl.17.35-17.55
9. Emmy Dalhammer – Valentin Blendi
10. Saga Kindgren – Pricken
11. Anna Ljungmark – Daria
12. Amanda Ekholm – Bizze


Samling 18.00 för grupp 4-7 för bangång!

Grupp 4, 40 cm, kl.18.20-18.40
13. Alexandra Isaksson – Pricken
14. Ida Wall – Pippin
15. Ella Hammerin – Saffran
16. Hanna Persson – Greta
Grupp 5, 40 cm, kl.18.45-19.05
17. Stina Lundström – Elvira
18. Isabella Filliettaz – Greta
19. Malin Lundström – Kosack 50 cm
20. Matilda Mars – Walle 50 cm


Grupp 6, 50 cm. kl.19.10-19.35
21. Johanna Rosengren- Lady
22. Wilma Rosengren – Saffran
23. Maja Lövmo - Pricken
24. Maja Önnegren – Walle

Grupp 7, 50 cm. kl.19.40-20.00
25. Ida Nilsson – Bitls
26. Gabriella Bellinetto – Greta
27. Emilia Gustafsson – Bella
28. Agnes Persson – Bizze
29. Sophie Lundborg - Pricken




Vid eventuella frågor var vänligen kontakta Emma 073-543 33 53
Varmt Välkomna!
#2501
2017-04-21 12:40
Emma Broman
Startlista Minihoppning
23 April 2017

Första start 16.45
Grupp 1, 20 cm, kl.16.45-17.05
1. Rakel Lassus – Kosack
2. Tora Olheden – Saffran
3. Alice Lindström – Bella
4. Ylva Ewertz – Frio
Grupp 2, 20/30 cm, kl.17.10-17.30
5. Freja Lindahl – Bella 20 cm
6. Nellie Johansson Jöngren – Kosack 20 cm
7. Tilda Larsson – Saffran 30 cm
8. Amanda Ekholm – Bizze 30 cm

Grupp 3, 30 cm, kl.17.35-17.55
9. Ida Wall – Pippin
10. Saga Kindgren – Pricken
11. Agnes Hultmark – Greta


Samling 18.00 för grupp 4-7 för bangång!

Grupp 4, 40 cm, kl.18.20-18.40
12. Wilma Samuelsson – Frio
13. Emma Berglund – Billy
14. Gro Hässler – Lassi
15. Hanna Persson – Pippin

Grupp 5, 50 cm. kl.18.45-19.05
16. Johanna Rosengren- Lady
17. Wilma Rosengren – Saffran
18. Maja Lövmo - Pricken
19. Sophie Lundborg – Lassi



Grupp 6, 50 cm. kl.19.10-19.35
20. Alexandra Isaksson – Lassi
21. Gabriella B – Greta
22. Matilda Mars - Frio
23. Svea Kullberg – Kosack
24. Agnes Persson – Bizze
Grupp 7, 50 cm. kl.19.40-20.00
25. Ida Nilsson – Bitls
26. Lovisa Elfving – Doris
27. Alexandra Fäldt – Frankie
28. Maja Önnegren - Walle




Vid eventuella frågor var vänligen kontakta Emma 073-543 33 53
Varmt Välkomna!
#2500
2017-04-21 12:40
Emma Broman
Ryttarmeddelande till Minihoppning 23/4 2017!
OBS! Nytt för detta år är att de som rider i grupp 1-3 bygger fram banan och får sedan åka hem kl.18.10. De som rider i grupp 4-7 är ansvariga för att bygga bort banan så de måste stanna kvar tills sista ekipaget har ridit och då hjälps vi åt att bygga bort.
Samling och banbygge 16.00 för grupp 1-3. Vi bygger gemensamt fram banan och går sedan banan tillsammans. Första start är 16.45!
Vill man göra iordning hästen innan så går det bra att komma från 15.30.
Grupp 4-7 samlas klockan 18.00 i stora ridhuset och då ska vi gå banan gemensamt. Alla som rider i grupp 4-7 måste vara kvar till sista ryttaren har ridit och bygga bort banan.
Kom ihåg att alla som deltar ska ha med en förälder som kan vara funktionär.

Varmt välkomna!
#2499
2017-03-10 13:33
Emma Broman
Startlista Minihoppning
12 Mars 2017

Första start 16.45
Grupp 1, 10/20 cm, kl.16.45-17.05
1. Rakel Lassus – Saffran 10 cm
2. Tora Olheden – Bella 10 cm
3. Nellie Johansson Jöngren – Kosack 20 cm
4. Ylva Evertz – Lassi 20 cm
Grupp 2, 20/30 cm, kl.17.10-17.25
5. Emilia Falk – Saffran 20 cm
6. Alice Lindström – Kosack 20 cm
7. Frida Linderstam – Bella 30 cm

Grupp 3, 30 cm, kl.17.30-17.50
8. Ida Wall – Pippin
9. Stina Lundström – Elvira
10. Malin Lundström – Billy
11. Emmy Almtorn – Lassi

Samling 18.00 för grupp 4-7 för bangång!

Grupp 4, 40 cm, kl.18.20-18.40
12. Wilma Samuelsson – Frio
13. Maja Sunnermalm – Billy
14. Johanna Rosengren – Lady
15. Hanna Persson – Pippin

Grupp 5, 40/50 cm. kl.18.45-19.05
16. Amanda Ekholm- Pricken 40 cm
17. Ella Hammerin – Lassi 40 cm
18. Maja Lövmo - Pricken 50 cm
19. Sophie Lundborg – Frio 50 cm



Grupp 6, 50 cm. kl.19.10-19.30
20. Wilma Rosengren – Saffran
21. Gabriella B – Pricken
22. Matilda Mars - Frio
23. Svea Kullberg – Kosack
Grupp 7, 50 cm. kl.19.35-19.50
24. Ida Nilsson – Bitls
25. Alexandra Isaksson – Lassi




Vid eventuella frågor var vänligen kontakta Emma 073-543 33 53
Varmt Välkomna!
















Ryttarmeddelande till Minihoppning 12/3 2017!
OBS! Nytt för detta år är att de som rider i grupp 1-3 bygger fram banan och får sedan åka hem kl.18.10. De som rider i grupp 4-7 är ansvariga för att bygga bort banan så de måste stanna kvar tills sista ekipaget har ridit och då hjälps vi åt att bygga bort.
Samling och banbygge 16.00 för grupp 1-3. Vi bygger gemensamt fram banan och går sedan banan tillsammans. Första start är 16.45!
Vill man göra iordning hästen innan så går det bra att komma från 15.30.
Grupp 4-7 samlas klockan 18.00 i stora ridhuset och då ska vi gå banan gemensamt. Alla som rider i grupp 4-7 måste vara kvar till sista ryttaren har ridit och bygga bort banan.
Kom ihåg att alla som deltar ska ha med en förälder som kan vara funktionär.

Varmt välkomna!
#2498
2017-02-10 13:58
Emma Broman
Ryttarmeddelande till Minihoppning 12/2 2017!
OBS! Nytt för denna gång är att de som rider i grupp 1-3 bygger fram banan och får sedan åka hem kl.18.10. De som rider i grupp 4-7 är ansvariga för att bygga bort banan så de måste stanna kvar tills sista ekipaget har ridit och då hjälps vi åt att bygga bort.
Samling och banbygge 16.00 för grupp 1-3. Vi bygger gemensamt fram banan och går sedan banan tillsammans.
Vill man göra iordning hästen innan så går det bra att komma från 15.30.
Grupp 4-7 samlas klockan 18.10 i stora ridhuset och då ska vi gå banan gemensamt. Alla som rider i grupp 4-7 måste vara kvar till sista ryttaren har ridit och bygga bort banan.
Kom ihåg att alla som deltar ska ha med en förälder som kan vara funktionär.

Varmt välkomna!
#2497
2017-02-10 13:57
Emma Broman
Startlista Minihoppning
12 Februari 2017

Första start 16.50
Grupp 1, 20 cm, kl.16.50-17.10
1. Sophie Lundborg - Cora
2. Alice Lindström – Saffran
3. Nellie Johansson Jöngren - Kosack
4. Emilia Falk - Bella
Grupp 2, 20 cm, kl.17.15-17.35
5.Thea Knudsen - Saffran
6. Linnea Knudsen – Bella
7. Ylva Ewertz – Frio
8. Lina Nilsson – Bitls
Grupp 3, 20/30 cm, kl.17.40-18.05
9. Alva Lindgren – Max 20 cm
10. Milla Billenius – Bella 20 cm
11. Frida Linderstam – Saffran 30 cm
12. Emmy Almtorn – Lassi 30 cm
13. Wilma Samuelsson – Frio 30 cm


Samling 18.10 för grupp 4-7 för bangång!

Grupp 4, 40 cm, kl.18.30-18.50
14. Tilde Knudsen – Pricken
15. Maja Sunnermalm – Lambi
16. Johanna Rosengren – Lady
17. Agnes Persson - Super

Grupp 5, 40/50 cm. kl.18.55-19.25
18. Agnes Hultmark- Pippin 40 cm
19. Hanna Persson – Greta 40 cm
20. Maja Lövmo - Pricken 50 cm
21. Ellinor Karlsson – Super 50 cm

Grupp 6, 50 cm. kl.19.30-19.50
22. Wilma Rosengren - Saffran
23. Gabriella B - Pricken
24. Malin Lundström- Kosack
25. Ella Hammerin – Lassi
Grupp 7, 50 cm. kl.19.55-20.10
26. Cornelia Stridh - George
27. Alice Holm - Frio




Vid eventuella frågor var vänligen kontakta Emma 073-543 33 53
Varmt Välkomna!
#2496
2017-01-28 15:20
Cissi
Startlista banhoppningsträning
29 Januari 2017
Samling och banbygge kl 16.00

Första start 17.00

60 cm
1.Wilma Rosengren -Saffran
2.Sara Fridell - Nemo
3.Svea Kullberg - kosack
4.Stina Lundström – Pippin
5.Stella Rask - Katja

70cm
6.Svea Kullberg - Kosack
7.Stella Rask - Katja
8.Gunnar Andersson - Dopings
9.Matilda Mars - Frio
10.Agnes Persson - Lassi
11.Isabell Bergsten - Fatima
12.Johanna Rosengren - Kosack

80cm
13.Matilda Mars - Frio
14.Agnes Persson - Lassi
15.Isabell Bergsten - Fatima
16.Johanna Sverker – Baggis
17.Tuva Fält - Ronja
18.Minna Rask - Katja

Banbyggnaden börjar kl 16 men jag ska sladda ridhusen strax innan och behöver hjälp med att skotta kanterna, så ni får gärna hjälpa till om ni ändå är i stallet 😃
Välkomna 😃
#2493
2016-11-26 09:41
Emma
Startlista Minihoppning
27 November 2016


Första start 16.50
Grupp 1, 10 cm, kl.16.50-17.05
1. Thea Knudsen - Saffran
2. Linnea Knudsen – Bella

Grupp 2, 20 cm, kl.17.10-17.30
3. Emilia Falk - Saffran
4. Alice – Max
5. Nellie – Greta

Grupp 3, 30 cm, kl.17.35-17.55
6. Emma Berglund – Max
7. Hanna Persson – Greta
8. Amanda Ekholm – Frio
9. Agnes Hultmark - Pippin

Grupp 4, 40 cm, kl.18.00-18.20
10. Malin Lundström- Kosack
11. Alexandra Isaksson- Lassi
12. Stina Lundström- Max

Grupp 5, 40 cm. kl.18.25-18.45
13. Gabriella Bellinetto- Max
14. Stella Rask – Katja
15. Wilma Rosengren- Saffran



Vid eventuella frågor var vänligen kontakta Emma 073-543 33 53
Varmt Välkomna!
#2492
2016-11-19 16:30
Josse
STARTLISTA 20 NOVEMBER KM HOPPNING stort flin
Klass 1 Clear round
50 cm
Svea Kullberg - Kosack
Sophie Lundborg – Cora
Ida Nilsson – Bitles
60 cm
Julia Andersson – Billy
Johanna Rosengren – Kosack
70 cm
Gunnar Andersson – Dopings
Agnes Persson – Lassi
Matilda Mars – Frio
Maja Lövmo – Nemo
Julia Andersson - Billy
Disa Svennberg – Dopings
80 cm
Tobbe Bergsten – Aramis
Cathrine Lundholm – Fatima
Alice Seidlitz – Minerva
Emilia Wetter – Lambi
Isabell Bergsten – Mina
Ingrid Weideryd – Dopings
Klass 2+3 KM privatponny/häst LD
Minna Rask – Katja
Tuva Fält – Ronja
Richard Larsson – Amber
Klass 4 KM RS ponny LD
Stella Rask – Max
Johanna Rosengren – Kosack
Agnes Persson – Lassi
Maja Lövmo – Nemo
Matilda Mars – Frio
Klass 5 KM RS ridhäst LD
Emilia Wetter – Lambi
Cathrine Lundblad – Fatima
Tobbe Bergsten – Aramis
Ingrid Weideryd – Dopings
Alice Seidlitz – Minerva
Isabell bergsten – Mina
#2491
2016-11-18 20:04
Josse
STARTLISTA 19 NOVEMBER, DRESSYR KM :D
Klass 1 LC:1 – Framridningsklass, 3 starter
13.30 Björn Kullberg – Dopings
13.38 Alma Lundin – Nemo
Klass 2+3 KM för privatponny/häst – 4 starter, 2 placerade
13.46 Minna Rask – Katja LC:1
13.54 Tuva Fält – Ronja LB:1
13.02 Richard Larssson – Amber LC:1
14.10 Stella Rask – Katja LC:1
14.18 Gunnar Andersson – Dopings, OBS! Ingår i klass 1, clear round
Klass 4 KM för RS ponny LC:1 – 5 starter, 2 placerade
14.26 Gabriella Bellineto – Saffran
14.34 Agnes Persson – Lassi
14.42 Johanna Rosengren – Kosack
14.50 Alma Lundin – Nemo
14.58 Wilma Rosengren – Saffran
PAUS
Klass 5 KM för RS ridhäst LC:1 – 6 starter, 3 placerade
15.15 Gunnar Andersson – Dopings
15.23 Alice Seidlitz – Minerva
15.31 Ingrid Weideryd – Fatima
15.39 Emilia Wetter – Lambi
15.47 Nora Lööv – Mina
15.55 Björn Kullberg – Dopings
En gratis gästbok från GästbokDelux